Najlepszy oczyszczacz powietrza do zapachów

Dobry oczyszczacz powietrza może usunąć szkodliwe cząsteczki z powietrza i sprawić, że Twój dom będzie zdrowszy. Większość modeli dostępnych obecnie na rynku jest wyposażona w filtr HEPA, co oznacza wysokowydajny filtr cząstek stałych. Ten filtr jest przeznaczony do wychwytywania małych cząstek, takich jak sierść zwierząt domowych, pyłki i roztocza. Ogólnie rzecz biorąc, większość oczyszczaczy powietrza ma filtr wstępny i filtr z węglem aktywnym. Ten ostatni wychwytuje zapachy i chemikalia, podczas gdy ten pierwszy wychwytuje duże cząstki, zanim dotrą do filtra z węglem aktywnym. Dodatkowy filtr HEPA służy do wychwytywania mniejszych cząstek, niż mógłby obsłużyć filtr z węglem aktywnym. Co prowadzi nas do pytania: Czego należy szukać w oczyszczaczu powietrza z filtrem Hepa? Przyjrzyjmy się kilku szczegółom.

Jaka jest najważniejsza właściwość oczyszczaczy powietrza?

Chociaż oczyszczacze powietrza są świetne do poprawy jakości powietrza, niektóre modele są lepsze od innych. Kiedy kupujesz oczyszczacz powietrza, pierwszą rzeczą, którą powinieneś sprawdzić, jest jego Air Cleaning Capacity - ile stóp sześciennych powietrza może oczyścić w ciągu godziny. Im wyższa liczba, tym lepiej. Należy również sprawdzić, jak długo oczyszczacz może pracować na pełnym zbiorniku wody lub na jednej wymianie filtra. Im dłuższy czas pracy, tym lepiej. Długotrwały oczyszczacz powietrza pomoże Ci zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Inne ważne cechy to poziom hałasu i regulowane ustawienie prędkości. Nie chcesz modelu, który jest zbyt głośny. Aby tego uniknąć, sprawdź ocenę decybeli na opakowaniu lub stronie produktu i wybierz cichy.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza działają w trzech etapach - wychwytywania, oczyszczania i uwalniania. Wychwytywanie zanieczyszczeń polega na zastosowaniu filtra wstępnego i filtra z węglem aktywnym. Filtr wstępny zatrzymuje większe cząstki, natomiast filtr z węglem aktywnym pochłania mniejsze. Filtry HEPA wychwytują jeszcze mniejsze cząstki. Filtr węglowy jest ważny w usuwaniu zapachów. Zanieczyszczone lub zatkane filtry tracą swoją wydajność z czasem i nie wychwytują pewnych cząstek.

Etap uwalniania ma miejsce, gdy wypuszczasz czyste powietrze do pomieszczenia. Czyste powietrze jest uwalniane za pomocą wentylatora. Wentylator wypycha zanieczyszczone powietrze z domu i wciąga świeże do środka. Dlatego powinieneś umieścić oczyszczacz w takim miejscu, aby przepływ powietrza był skierowany w stronę pomieszczenia, w którym spędzasz najwięcej czasu. Jakiego rodzaju oczyszczacza potrzebujesz? Istnieją dwa główne rodzaje oczyszczaczy powietrza - z filtrem wstępnym i bez filtra wstępnego.