Świat kryptowaluty. Przy tak wielu dostępnych dziś walutach cyfrowych, możesz zastanawiać się, które z nich mają potencjał

Obecnie istnieje ponad 1000 kryptowalut, które można kupić, sprzedać lub handlować. I chociaż niektóre z tych monet mogą nie istnieć za kilka lat, jest wiele takich, które będą ewoluować - i na zawsze zmienią sposób, w jaki używamy pieniędzy.Niezależnie od tego, czy szukasz inwestycji dla długoterminowego zysku, czy jesteś gotowy kupić kilka tokenów jako ekscytujący zakład spekulacyjny, ten przewodnik wyjaśni wszystko, co musisz wiedzieć o przyszłości kryptowalut. A jeśli chcesz wiedzieć, jaka przyszłość czeka kryptowaluty, jesteś we właściwym miejscu.

Ripple - Waluta do szybkich i tanich transakcji

Ripple, czyli XRP, to rozproszona sieć do szybkich i tanich transakcji. Sieć wykorzystuje scentralizowaną sieć banków i instytucji finansowych do weryfikacji transakcji. Obecnie jest wykorzystywana do ułatwienia transakcji między bankami w Japonii, Indiach i innych krajach. XRP jest prawie całkowicie kontrolowany przez jedną firmę i został skrytykowany przez niektórych w społeczności kryptowalutowej jako nie będący prawdziwie zdecentralizowaną i demokratyczną siecią. Szybkość transakcji Ripple i niskie koszty transakcji mogą sprawić, że będzie to prawdziwy game changer w świecie bankowości i transferów pieniężnych. Oczekuje się, że sieć zostanie przyjęta przez coraz większą liczbę banków i instytucji finansowych w nadchodzących latach. Ripple jest dostępny jako opcja handlowa na wielu giełdach internetowych, w tym Coinbase, Binance i OKEx.

Ethereum - Platforma dla zdecentralizowanych aplikacji i nie tylko

Ethereum to zdecentralizowana sieć, która może uruchamiać zdecentralizowane aplikacje. W prostych słowach jest to platforma, która pozwala ludziom budować aplikacje na jej szczycie. Odbywa się to poprzez tworzenie tak zwanych inteligentnych kontraktów. Ethereum ma szerszy zestaw możliwości niż Ripple. Można go używać nie tylko do przesyłania pieniędzy między bankami, ale także do zasilania aplikacji, które są całkowicie zdecentralizowane i autonomiczne. Aplikacje takie jak rynki predykcyjne, gry i platformy handlowe. Rodzimy token Ethereum, Ether, zasila zdecentralizowaną sieć i może być wymieniany na wiele różnych rodzajów kryptowalut.

ZCash - ultrabezpieczna kryptowaluta

ZCash to w pełni zdecentralizowana sieć do bezpiecznych i prywatnych transakcji. Jest podobna do bitcoina, ale używa innej metody kryptograficznej i ma inny harmonogram dostaw. ZCash został zaprojektowany tak, aby był w pełni zaszyfrowany, co oznacza, że zarówno kupujący, jak i sprzedający pozostają anonimowi. Wykorzystuje monetę prywatności, która zapewnia, że informacje takie jak wartości transakcji, znaczniki czasu i tożsamość handlowców pozostają ukryte. ZCash jest obecnie jedną z najbardziej wartościowych i bezpiecznych kryptowalut na świecie. Jest również w pełni zdecentralizowany i jest wspierany przez sieć niezależnych górników.