Kiedy następuje nasycenie słowami kluczowymi?

Nasycenie słowami kluczowymi występuje wtedy, gdy nadmiernie używasz danego słowa kluczowego w swoich wpisach. Jest to szczególnie częste w przypadku nowych blogów i stron internetowych, ponieważ nowi twórcy treści często bardzo chcą, aby ich posty miały wysokie pozycjonowanie w rankingu Google. Ci, którzy nie znają się na wyszukiwaniu słów kluczowych, mogą zacząć zamieszczać treści, w których jest ich bardzo dużo. W niektórych przypadkach mogą nawet wypchać post kilkoma słowami kluczowymi. Chociaż początkowo może to zwiększyć pozycję Twojego wpisu, wiele wyszukiwarek karze Cię za to. Kiedy Twoja strona lub blog jest przesycona słowami kluczowymi, jest prawdopodobne, że po pewnym czasie nie będziesz już w rankingu dla tego słowa kluczowego.

3 sposoby zapobiegania nasyceniu słowami kluczowymi

Jak więc zapobiegać zbyt dużej ilości słów kluczowych aby nasza strona ładnie się pozycjonowała? Warto zastosować się do tych kilku wskazówek:

  • Ogranicz ilość słów kluczowych w jednym poście do 3-5 - Wielu nowych blogerów popełnia błąd nadużywając słów kluczowych w swoich postach.

  • Zidentyfikuj najważniejsze słowa kluczowe dla Twojego bloga - Chociaż używanie słów kluczowych jest ważne, ważne jest również, aby upewnić się, że te słowa kluczowe są najważniejsze dla Twojego bloga.

  • Pisz treści bogate w słowa kluczowe - treści bogate w słowa kluczowe to takie, w których wybrane przez Ciebie słowa kluczowe występują w sposób naturalny.

  • Eksperymentuj z różnymi gęstościami słów kluczowych - Po utworzeniu kilku postów i sprawdzeniu, ile osób je znajduje, możesz dostosować gęstość słów kluczowych.

  • Wskaż najczęstsze wyszukiwania - Kiedy Google zaindeksuje Twój blog, będziesz mógł zobaczyć najpopularniejsze wyszukiwania dla wybranych przez Ciebie słów kluczowych.

Nasycenie słów kluczowych można miec pod kontrolą

Badanie słów kluczowych jest bardzo ważne przy uruchamianiu nowej strony internetowej lub bloga. Jednak ważne jest także, aby unikać nasycenia słowami kluczowymi. Jeśli będziesz śledzić gęstość słów kluczowych podczas zakładania bloga, będziesz wiedzieć, czy Twoje posty są zbyt wysoko czy zbyt nisko pozycjonowane dla danego słowa kluczowego. Pomoże Ci to utrzymać właściwą gęstość słów kluczowych i stale rozwijać blog, nie uderzając w ścianę nasycenia słowami kluczowymi, gdzie czytelnicy nie mogą już znaleźć nowych treści na Twój temat. Pamiętaj o powyższych wskazówkach podczas badania słów kluczowych, a będziesz na dobrej drodze do prowadzenia udanego bloga.