Tychy 71 kontra Podbeskidzie, wynik spotkania 3-0

W kolejce 12 I Ligi doszło do spotkania pomiędzy drużynami Tychy 71 a Podbeskidzie, które odbyło się na Stadionie Miejskim. Mecz zakończył się wynikiem 3-0 na korzyść drużyny gospodarzy. Już na przerwę Tychy 71 prowadziły 2-0. Sędzią tego spotkania był S. Jarzebak.

Relacja z przebiegu meczu

Mecz pomiędzy drużynami Tychy 71 a Podbeskidzie zapowiadał się jako ciekawe starcie dwóch drużyn z I Ligi. Spotkanie odbyło się na Stadionie Miejskim, który wypełnił się po brzegi kibicami oczekującymi emocji na boisku. Sędzią głównym tego spotkania był S. Jarzebak, który stał się wiodącą postacią na boisku.

Rozpoczęcie meczu

Mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 15:30. Od samego początku można było zauważyć determinację obydwu drużyn, które chciały zdobyć trzy punkty. Przewaga Tychów była widoczna na boisku, a już w 12. minucie meczu piłkę do siatki skierował B. Śpiączka, otwierając wynik na 1-0. Asysty w tej sytuacji nie było, jednak skuteczność napastnika zasługuje na podkreślenie. Podbeskidzie próbowało odpowiedzieć atakami, ale obrona Tychów radziła sobie bardzo dobrze.

Druga połowa

W drugiej połowie Tychy 71 kontynuowały swoją dobrą grę. W 36. minucie J. Hlavica podwyższył prowadzenie dla swojego zespołu, strzelając drugiego gola. Asystujący zawodnik udowodnił, że ma nie tylko świetne umiejętności strzeleckie, ale także opanowanie i doskonałą grę drużynową.

Kolejne minuty przynosiły przewagę Tychów, które zdominowały rywali na boisku. W 49. minucie K. Machowski zapewnił swojej drużynie trzecią bramkę, ustalając tym samym wynik na 3-0. Asysta w tej sytuacji nie została odnotowana, jednak nie zmienia to faktu, że Tychy 71 prezentowały wysoką skuteczność podczas tego spotkania.

Kartki

W trakcie meczu doszło do kilku sytuacji, w których sędzia musiał ukarać zawodników żółtymi kartkami. Dla drużyny gospodarzy żółtą kartkę otrzymał N. Wojtuszek w 84. minucie. Natomiast dla drużyny Podbeskidzie M. Willman został ukarany żółtą kartką już w 14. minucie.

Podsumowanie

Mecz zakończył się wynikiem 3-0 na korzyść Tychy 71. Drużyna ta zaprezentowała się bardzo dobrze, od początku meczu dominując na boisku. Wynik na przerwę 2-0 przewidywał już zwycięstwo gospodarzy, a druga połowa tylko utwierdziła wszystkich w tym przekonaniu.

Następne mecze dla Tychy 71 to spotkania z Zaglebiem Sosnowiec, Legią Warszawa oraz Lechią Gdańsk. Podbeskidzie zmierzy się natomiast z Wisłą Kraków, Arką Gdynia oraz Pogonią Szczecin. Te mecze zapowiadają się niezwykle interesująco, a kibice na pewno nie będą narzekać na brak emocji.